Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach

Gmina Zielonki przeciw przemocy – otwórz się na pomoc – kampania profilaktyczna dla rodziców i uczniów

Utworzono dnia 21.10.2022

plakat z linkiem otzwórz się na przemoc

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach zaprasza do obejrzenia interaktywnego materiału dotyczącego przeciwdziałania przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci. Kampania nosi tytuł „Otwórz się na pomoc”: link do filmów.

Inspiracją wykonania filmów była chęć pomocy dzieciom, szczególnie zapobieganie przemocy rówieśniczej oraz pomoc osobom uwikłanym w przemoc domową. Na materiał składa się film interaktywny, gdzie można wybrać scenariusze zdarzeń, a na końcu wysłuchać podsumowania psychologa.

W panelu „Posłuchaj historii” znalazły się tematy m. in. hejtu i przemocy rówieśniczej, w tym przemocy w sieci. Na końcu materiału filmowego znajdują się informacje kontaktowe do gminy Zielonki i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach, w tym m.in. Punktu Informacji i Wsparcia Rodziny.

Informacje również w artykule - link do artykułu.

Kampanię internetowy Dziennik Polski będzie promował przez tydzień, ale będzie dostępna przez rok pod linkiem: Otwórz się na pomoc.

W ramach prowadzonej kampanii zostaną także rozpowszechnione na terenie gminy Zielonki egzemplarze gazet – poradników, w których obok ciekawych artykułów poruszających problematykę różnych aspektów i odcieni przemocy znaleźć można adresy i telefony instytucji udzielających pomocy i wsparcia.

Biuletyn Informacji Publicznej


ePUAP


baner eska razem przeciw depresji


empatia


nierozerwalniDziecięcy telefon zaufania 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 314

W poprzednim tygodniu: 461

W tym miesiącu: 1335

W poprzednim miesiącu: 1983

Wszystkich: 141522